کد خبر: 2551 چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶- ساعت ۱۷:۲۴

سمپاشی نخلستان‌های گراش علیه کنه گردآلود

به گزارش گراش نما، به نقل روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گراش، با توجه به گرم شدن هوا و آغاز فعالیت کنه گردآلود روی میوه خرما، به منظور کاهش خسارت، مبارزه علیه این آفت در شهرستان انجام می‌گردد. رضا دلیر، مسئول باغبانی این مدیریت، گفت: «از ابتدای خردادماه، مبارزه با کنه گردآلود خرما در بیش از ۱۰۰۰ هکتار از نخلستان‌های این شهرستان آغاز گردید.» او توضیح داد در مبارزه شیمیایی، باید دقت شود علاوه بر خوشه‌ها (پنگ)، برگ‌ها و تنه درختان نیز سمپاشی شود تا نیاز به مراحل دوم و سوم سمپاشی نباشد.

دلیر در ادامه درباره مشخصات این سم‌پاشی گفت: «برای مبارزه با کنه گردآلود نخیلات، از سموم کنه‌کش استفاده می‌شود. با استفاده از ۷۵ دستگاه سمپاش، که توسط کارشناسان و مروجین مراکز سرویس کالیبره شده است، سمپاشی صورت می‌گیرد.»

مسئول باغبانی این شهرستان با بیان این مطلب افزود: «با وجود خشکسالی‌های اخیر و همچنین باغات دیم رها شده و ضعف عمومی درختان در اینگونه باغات و وزش بادهای گرم، این آفت طغیانی شده است و لزوم مبارزه شیمیایی با آن بیشتر احساس می‌شود.»

شایان ذکر است که شهرستان گراش با داشتن بیش از ۱۸۵ هزار اصله نخل‌ خرما در سطح ۱۴۲۰ هکتار، یکی از مناطق نخل‌خیز جنوب استان فارس است.

منبع: هفت برکه

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت سایت خبری تحلیلی گراش نما می باشد