تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۹:۵۸
کد مطلب :1146
در آیین تودیع و معارفه فرماندهی سپاه گراش
صبح امروز آیین تودیع و معارفه فرماندهان پیشین و جدید ناحیه مقاومت سپاه گراش، با حضور سردار ابوالفضل گزنی جانشین سپاه فجر فارس، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان، امام جمعه ارد، فرماندهان پایگاهها و بسیجیان و جمعی از خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران در مسجد ناحیه برگزار شد.

به گزارش گراش نما، صبح امروز آیین تودیع و معارفه فرماندهان پیشین و جدید ناحیه مقاومت سپاه گراش، با حضور سردار ابوالفضل گزنی جانشین سپاه فجر فارس، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان، امام جمعه ارد، فرماندهان پایگاهها و بسیجیان و جمعی از خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران در مسجد ناحیه برگزار شد.

پست و مقام ها ماندنی نیست

سرگرد پاسدار حمید مفتاح در سخنانی گفت: مقام ها ماندنی نیستند و اگر ماندنی بود به ما نمی رسید و امروز زمان آن است که این پست را تحویل عزیز دیگری بدهیم.

فرمانده پیشین سپاه گراش افزود: روزی که بنده آمدم احساس کردم بسیج شهرستان نیاز به توسعه کمی و کیفی دارد و پس از سه سال شاهدیم که امروز با همکاری فرماندهان پایگاهها، بسیجیان و همکاران قدم های خوبی در این راه برداشته شده است.

 

مفتاح در بخش دیگری از سخنانش به بیان کلی عملکرد خود پرداخت: وی توسعه سه برابری زیربناهای عمرانی، افزایش یک و نیم برابری بسیجیان، افزایش دو برابری پایگاههای مقاومت، سازماندهی بسیار خوب حلقه های شجره طیبه صالحین که حدود 10 درصد جمعیت شهرستان را در برمی گیرد، توسعه فعالیت های فرهنگی و ورزشی بسیج شهرستان، ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی و اشاعه فریضه مهم امر به معروف  و نهی از منکر را بخشی از اقدامات سه ساله خود برشمرد.

وی در پایان سخنرانی خود  از تعامل و همکاری خوبی که مسئولان شهرستان با سپاه در این مدت داشتند تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد: این تعامل با فرمانده جدید سپاه نیز ادامه داشته باشد.

پیام عاشورا در خط ولایت ماندن است

سردار گزنی جانشین سپاه فجر فارس با اشاره  به آیه ای از قرآن کریم گفت: مومنین کسانی هستند که هنگامی که ذکر خدا گفته می شود دل های آنها از خشیت الهی می لرزد و تلاوت آیات الهی بر ایمان آنها می افزاید، شهدای ما مصداق کامل این آیه هستند.

وی افزود: ما به عنوان کسانی که خود را پاسدار ارزش ها می دانیم موظفیم در جهت احیا و زنده نگه داشتن فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنیم.

این مسئول تصریح کرد: در دهه هفتاد و هشتاد دو فتنه بزرگ را شاهد بودیم به خصوص سال88 عملیات فرهنگی دشمن اینگونه بود که باورهای دینی مردم که پایه های انقلاب اسلامی بر آن بنا شده است را تضعیف کنند اما همانطور که امام باقر(ع) می فرماید اسلام بر 5 رکن استوار است که مهم ترین آن ولایت است، در این برهه حساس مردم و نظام اسلامی با تمسک به ولایت عملیات دشمن را ناکام گذاشتند.

سردار گزنی تاکید کرد: هنگامی که خط ها کج شود، نقش محوری ولایت خود را نشان می دهد و این امام جامعه است که می تواند خون تزریقی در جامعه را احیا کند.

جانشین سپاه فجر، در بخش دیگری از سخنان خود به افتخار آفرینی های مردم ولایتمدار گراش در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در رزمایش بزرگ خاتم الانبیا که اخیرا برگزار شد شور و اشتیاق بسیجیان گراش بسیار خود نمایی می کرد  وی یادآور شد رشادت های مردم گراش در دوران دفاع مقدس  و نمونه بارز آن رزمنده پیشکسوت حاج مهدی جعفری هیچ گاه فراموش نمی شود.

سردار گرنی عنوان کرد: در انقلاب اسلامی و در گذر زمان خیلی ها پالایش شدند، اینها نتوانستند پیام انقلاب را که همان پیام عاشوراست تا پایان درک کنند، وی ادامه داد: شهدای عاشورا با اینکه می دانستند کشته می شوند اما در صحنه ماندند و امام خود را تنها نگذاشتند. انقلاب اسلامی نشات گرفته از قیام و پیام عاشوراست و اگر عبرت عاشورا را فراموش کنیم به سرنوشت غفلت کنندگان دچار می شویم.

این مسئول با اشاره به توانمندی های بسیار بالای سرگرد مفتاح در اداره ناحیه مقاومت سپاه شهرستان یادآور شد: سرگرد مفتاح از افسران جوان و موفق سپاه است و در مدتی که عهده دار مسئولیت سپاه شهرستان گراش بوده، حقا و انصافا اقدامات موثری در تمامی زمینه ها داشته است و نشان داده که فرمانده ایی است که در عرصه خدمت به نظام و انقلاب پیشرو است و باید از این افراد در همه زمینه ها استفاده شود لذا بنا به تکلیف عرصه خدمت ایشان در جایی دیگر مشخص شده است و امیدوارم در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) موفق باشند.

گزنی در ادامه سرگرد درستکار را به عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت سپاه گراش معرفی کرد و او را پاسداری جوان، باانگیزه و با تحصیلات عالیه دانست و از حاضرین خواست حامی فرمانده جدید باشند.

 سپس حکم فرمانده جدید سپاه در میان صلوات های ممتد حاضران به سرگرد محمد مهدی درستکار اهدا شد.

از سرگرد مفتاح چیزی جز صداقت و اخلاص ندیدیم

پس از اهدا حکم فرمانده جدید سپاه، فرماندار گراش پشت تربیون قرار گرفت. اصغر فرودی اظهار داشت: همه کسانی که دل در گرو این کشور دارند باید مدیون سپاه باشند. وی اضافه کرد پاسداران کسانی بودند که به عنوان نیروهای جان فشان برای ولایت باعث تثبیت انقلاب و امنیت کشور شدند البته همه نیروها کمک کردند اما سپاه کمک های ویژه ای از ابتدای انقلاب تا به امروز کرده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان گراش افزود: همه کسانی که علاقه مند به این کشور و نظام هستند باید روز به روز به تقویت این شجره کمک کنند چرا که تقویت سپاه تقویت کشور محسوب می شود.

وی در پایان سخنان خود گفت: سرگرد مفتاح فرمانده جوان و با انگیزه ای است که در دوران مسئولیتش چیزی جز صداقت و اخلاص از او ندیدیم و علاوه بر مرکز شهرستان توجهات خوبی نیز به بخش ها و روستاهای تابعه داشت در مباحث فرهنگی و تامین امنیت نیز قدم های بسیار خوبی برداشت و به اذن الهی جرائم خشن را به صفر رساندیم. فرودی اضافه کرد: از سرگرد درستکار نیز در این مدت چیزی جز درستکاری ندیده ایم و امیدوارم راهی که برادر مفتاح داشت ادامه دهد.

وی برای فرماندهان سابق و جدید سپاه گراش آرزوی موفقیت نمود.

مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه گراش

فرمانده جدید سپاه نیز به عنوان پایان بخش این مراسم در سخنان کوتاهی گفت: تبریک برای کسی است که بارش را به منزل رسانده  و امیدوارم ما هم بتوانیم این راه را دامه دهیم. سرگرد درستکار اظهار داشت: امروز قاطبه جامعه ما بسیجی است و وقتی همه بسیجی هستند باید نسبت به مسائل مختلف جامعه احساس مسئولیت و تکلبف کنیم و همه برای ترویج روح احساس مسئولیت در جامعه تلاش کنیم وی ابراز امیدواری کرد بتواند در این مسیر قدم های موثری بردارد.

لازم به ذکر است سرگرد مفتاح فرمانده سابق ناحیه گراش به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه صفاشهر منصوب  شده است.

 

انتهای پیام/2225757

 

                                                                                                    نظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است