تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۶:۳۴
کد مطلب :1177
در ایام محرم و صفر بر اساس آداب مرسوم در گراش، همه ساله در منزل غلامحسین صمیمی به مدت چهل روز( از روز یازدهم محرم تا اربعین) مجلس روضه خوانی و عزای امام حسین(ع) برگزار می شود.

به گزارش گراش نما، از نخل منزلی که همه ساله چهل روز در آن مجلس عزای امام حسین (ع) برگزار می شود، در روز اربعین امسال در میان حیرت همگان مایع قرمز رنگی به سان خون جاری شد.

آیت الله سید جواد معصومی با حضور شخصی خود در منزل مرحوم غلامحسین صمیمی این اتفاق را رویت کرده است . ایشان در گفتگو با خبرنگار ما در این باره اظهار داشت: «چون که این قضیه یک امر ماورایی است و به یک نحوی با معنویات و امور غیبی ارتباط دارد ما از آن امور غیبی و پشت پرده خبر نداریم، لذا بنده هم مانند سایر مردم بازدید کردم ولی خودم خون را بر روی برگ ها ندیدم منتها تعداد قابل توجهی دستمال کاغذی که برروی آن کشیده بودند دیدم بنابراین بیشتر از این نمی توانم نظر بدهم ثانیا از طرف هیچ ارگان و موسسه و سازمان رسمی و نه شخص معین با بنده صحبت نکرده که نظر خودم را اعلام کرده باشم و هیچ نقل قول دیگری به غیر از این درباره بنده صحیح نیست».

گفتنی است در ایام محرم و صفر بر اساس آداب مرسوم در گراش، همه ساله در منزل غلامحسین صمیمی به مدت چهل روز( از روز یازدهم محرم تا اربعین) مجلس روضه خوانی و عزای امام حسین(ع) برگزار می شود که همزمان با آن برخی از عزاداران حسینی بر اساس باورهای خود  برای برآورده شدن حاجاتشان پارچه هایی را به تنه  و شاخه های این نخل می بندند. همسر مرحوم صمیمی در بیان جزییات این اتفاق می گوید: «یکی از اطفال خردسال مشغول بازی زیر درخت نخل بود که مادرش متوجه خونی بودن دست فرزندش شد وقتی نزدیکتر رفت متوجه شد که از تنه درخت قطره های خون جاری می شود».

اعلام این خبر اظهارات گوناگونی را در میان گروههای مختلف مردمی دربرداشت تعدادی از کارشناسان کشاورزی نیز که از این صحنه بازدید کرده اند این احتمال را مطرح می کنند که این اتفاق ناشی از بروز یک نوع آفت شایع در بین نخیلات باشد.

 نظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است