تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۰:۴۶
کد مطلب :125
پس از گذشت 51 سال با همت و تلاش دولت یازدهم و شخص رئیس جمهور، استان فارس از طریق شهرستان لامرد به خلیج فارس متصل شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی صدای حق-به نقل از فارس، حسین صادق‌عابدین سه‌شنبه شب در آیین بهره‌برداری از فاز نخست هتل شیراز اظهار داشت: با پیوستن استان فارس به خلیج فارس، دو استان همجوار بوشهر و هرمزگان به ویژه منطقه جنوب فارس از مزایای مهمی بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه فارس با داشتن ظرفیت‌های فراوان، باید شرایطی در آن به وجود می‌آمد، تا با ایجاد منطقه آزاد تجاری بتواند از مزیت‌های نسبی نفت و گاز و همچنین دسترسی به آب‌های آزاد بهره‌مند شود.

 

استاندار فارس خاطرنشان کرد: مزیت نسبی شهر شیراز گردشگری است و برای رفع مشکل بیکاری، باید به صنعت گردشگری بهای بیشتری داده شود.

صادق‌عابدین تصریح کرد: به دلیل مشکلات بر سر راه سرمایه‌گذاری، زمان احداث یک هتل پس از گذشت 21 سال برای شهر گردشگری شیراز فاجعه‌آمیز است.

وی با مثبت ارزیابی کردن تعامل با بخش خصوصی بیان داشت: کسانی که منافعشان در انجام کارها توسط دولتی است، از واگذاری فولاد و پالایشگاه به بخش خصوصی ممانعت می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: اشتغال در تهران بالای 65 درصد، و در شهر شیراز زیر 45 درصد است، و برای رفع این معضل باید توجه ما به عرصه خدمات بیشتر شود.

صادق‌عابدین گفت: برای ایجاد اشتغال به طور متوسط از 500 میلیون تا یک‌میلیارد تومان باید هزینه شود، در صورتی که در عرصه صنعت این رقم به 100 میلیون تومان می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به اهداف چشم‌انداز 1404، باید سالانه 20 میلیون گردشگر وارد ایران اسلامی شود، متذکر شد: برای جذب گردشگر به استان فارس نیاز به توسعه زیرساخت‌ها، فضای سبز، سینما، پارک و دیگر امکانات گردشگری و رفاهی است.

استاندار فارس در پایان اذعان داشت: برای جذب گردشگر، باید به هتل‌داری به عنوان یک علم نگاه شود و آموزش نیروی انسانی نیز مورد توجه قرار گیرد. 

انتهای پیام/224224نظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است