تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰:۱۱
کد مطلب :1572
در سالهای گذشته سه وزیر بهداشت به گراش سفر نموده اند و هر یک نیز دستاوردهای خاص خود را داشته که در زیر با هم مرور می کنیم.

گراش نما: یکی از ویژگی های بارز نظام جمهوری اسلامی، ارتباط دو طرفه بین مردم و مسئولان است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و در چند سال اخیر نیز با باب شدن سفرهای استانی دولت پررنگ تر شده است. مردم مناطق مختلف کشور نیز همواره با شور و اشتیاق فراوان از این موضوع بویژه سفر وزرا به شهرهای خود استقبال می کنند چرا که می تواند در حل و فصل مسایل و مشکلات تاثیر بسزایی داشته باشد.

در سالهای گذشته سه وزیر بهداشت به گراش سفر نموده اند و هر یک نیز دستاوردهای خاص خود را داشته که در زیر با هم مرور می کنیم:

دکتر ملک زاده

دکتر رضا ملک زاده وزیر بهداشت دولت هاشمی رفسنجانی متولد 1330 کازرون و فوق تخصص گوارش و کبد، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد و سابقه عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در کارنامه کاری خود دارد.

دکتر ملک زاده پس از اتمام عملیات ساخت و ساز بیمارستان امیرالمومنین(ع) در سال 68 به منظور افتتاح آن به گراش سفر نمود.

وی از سال 68 تا 72 وزیر بهداشت دولت سازندگی بود و هم اکنون به عنوان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت مشغول به فعالیت می باشد.

 

دکتر وحید دستجردی

دکتر مرضیه وحید دستجردی  در سال 1338 در تهران به دنیا آمد، وی در سال 1354 و در سن 16 سالگی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد و در سال 67 نیز تحصیلات خود را در  مقطع تخصص زنان و زایمان در همین دانشگاه به پایان برد، سپس به مدت دو سال طرح خدمت خود را در بیمارستان  تازه تاسیس امیرالمومنین گراش طی کرد، بیمارستانی که وی 21 سال بعد، در قامت نخستین وزیر زن بهداشت تاریخ ایران به آن قدم نهاد.

دستجردی که تا پیش از دوران وزارت، سابقه نمایندگی دوره چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی را در کارنامه کاری خود داشت در دولت دوم محمود احمدی نژاد  بعنوان گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت به مجلس معرفی شد و در جلسهٔ رأی‌گیری، از مجموع ۲۸۶ رأی گرفته شده، با ۱۷۵ رأی موافق، ۲۹ رأی ممتنع و ۸۲ رأی مخالف، موفق به کسب رای اعتماد از مجلس برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

دکتر دستجردی در سال 89 و در دوره نمایندگی علی اصغر حسنی در سفری یک روزه به گراش آمد و بخش هاي آنژيوگرافي و آنژيوپلاستي قلب و عروق، اتاق عمل جراحی قلب و cicu  بيمارستان اميرالمومنين علي (ع) و ساختمان آموزشی دانشکده علوم پزشکی را افتتاح کرد.

دستجردی در تاریخ 7 دیماه 91 از سمت خود استعفا داد و به محل کارخود در بیمارستان آرش تهران بازگشت. وی چندی قبل با حکم رهبر معظم انقلاب عضو هیات امنای کمیته امداد امام خمینی شد.

 

دکتر قاضی زاده هاشمی

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی متولد 1338 شهرستان فریمان خراسان رضوی متخصص و جراح چشم عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. وی در سال 56 در رشته پزشکی پذیرفته شد و تحصیلات خود را تا مقطع تخصص چشم پزشکی ادامه داد.

هاشمی دارای سابقه مبارزاتی در دوران انقلاب و 33 ماه نیز در جبهه حضور داوطلبانه داشته  و به درجه جانبازی نائل شده است.

پس از انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهور در سال 92 نام دکتر هاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح شد. او توانست با کسب ۲۶۰ رای موافق از مجموع ۲۸۴ رای ماخوذه، اعتماد نمایندگان ملت را به خود جلب نماید و به سمت وزارت بهداشت و درمان پزشکی دست یابد.

وزیر بهداشت در اولین مواضع خود نسبت به شرایط درمانی و پزشکی کشور گفت: بایستی پوشش بیمه ای خاص برای مناطق خیلی محروم و غیر برخوردار داشته باشیم .نگاه ویژه دکتر هاشمی به نقاط محروم کشور از روزهای ابتدایی مدیریت وی در وزارت بهداشت کاملادر مشی و رفتار او قابل مشاهده است. طرح جامع بیمه سلامت از نمونه طرح هایی است که اجرای آن به آرامش و امنیت برای مردم و بخصوص بیمارانی که توانایی مالی ندارند، به ارمغان آورده است.

واکنش نسبت به تخلف چندین ساله ی برخی کارخانه های شیر و لبنیات و تلاش برای جلوگیری از مقوله پول های زیر میزی و ایجاد تحولی بزرگ در نظام سلامت دیگر اقدامات وزیر بهداشت محسوب می شود.

حفظ روحیه‌ی خدمتگزاری، خاکساری، تواضع در مقابل مردم و توجه به محرومین، سیدحسن قاضی زاده هاشمی را تبدیل به مدیری لایق و شایسته  و در عین حال مشهورترین  و کم حاشیه ترین وزیر کابینه کرد.

دکتر هاشمی در قالب سفر هیات دولت به فارش شامگاه چهارشنبه نهم اردیبهشت 94 به منظور افتتاح دو طرح درمانی به گراش سفر کرد.  دکتر هاشمی در بدو ورود به گراش در میان استقبال گرم و پرشور مردم و شعار«صلعلی محمد وزیر محبوب آمد» جمعیت حاضر، وارد بیمارستان امیرالمومنین(ع) شد و مرکز درمان سرطان و بخش mri را افتتاح کرد و پس از بازدید از بخش های مختلف بیمارستان در حالیکه ساعت به 1 بامداد رسیده بود از فضای مجموعه علوم پزشکی گراش نیز بازدید کرد.

 

انتهای پیام/224224نظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است