تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۹:۱۲
کد مطلب :2230
امام جمعه گراش:این رشادت ها برای مردم ایران برکاتی داشته است، امنیتی که امروز در دنیا داریم و آرامشی که در کشور موجود هست، مدیون شهدای 8 سال دفاع مقدس هستیم .

به گزارش گراش نما،حجت‌ الاسلام و المسلمین سید رضا شاهچراغ در خطبه های این هفته نماز جمعه گراش:کار خیر زمانی به کمال و به درگاه حق میرسد که سه ویژگی آن رعایت شود. 1 -کوچک شمردن آن کار خیر، باعث ماندگاری آن کار خواهد شد 2- پوشیده بودن کار نیک، از آشکار و اعلام کردن آن جلوگیری کنیم 3-در کار نیک تعجیل شود شاید نیازمندی در سختی باشد.

وی در ادامه افزود :در آستانه 18 ذی الحجه روز امامت و ولایت قرار داریم، روز عید غدیر خم، روزی که متعلق به محرومان و مستمندان است و در این روز حضرت محمد (ص) به دستور خداوند وظیفه امامت را مشخص کردند.

امام جمعه گراش یاد آور شد: پیامبر خدا در این روز جمله مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ را به همگان ابلاغ کردند.

شاه چراغ تاکید کرد: همه با هم در سرشماری نفوس و مسکن شرکت می کنیم، در این مساله ارائه اطلاعات صحیح بسیار مهم و کلیدی است زیرا در آینده کشور نقش اساسی ایفا میکند .

او ادامه داد: یکی از ملزومات اجرایی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی، داشتن اطلاعات دقیق از بنگاه های تولیدی به خصوص تولیدی های کوچک و کارگاه های تولیدی خانگی است و امیدوارم همه مردم شهرستان در این سرشماری شرکت فعال داشته باشند.

وی افزود : هفته دفاع مقدس که در پی حمله رژیم بعث عراق در تاریخ 31 شهریور ماه سال 1359 انجام گرفت، نام گزاری شد و رژیم بعثی عراق با طرح و نقشه قبلی و با هدف بر اندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حمله به ایران را آغاز کرد.

امام جمعه گراش در ادامه گفت : در این جنگ کشور عراق از پشتیبانی تمام کشور ها، پشتیبانی شرق و غرب و با پشتیبانی اکثر کشور های عربی حوزه خلیج فارس که با هدف تصرف تهران در یک هفته، به ایران حمله کرد، اما جوانان این مرزوبوم بودند که جلو تمامی هجمه ها ایستادند.

وی خاطرنشان کرد: در 8 سال دفاع مقدس جوانان و بسیجیان در کنار ارتش و سپاه حضور یافتند و از این کشور و اسلام ناب محمدی دفاع کردند.

حجت الاسلام شاه چراغ: این رشادت ها برای مردم ایران برکاتی داشته است، امنیتی که امروز در دنیا داریم و آرامشی که در کشور موجود هست، مدیون شهدای 8 سال دفاع مقدس هستیم .

 

 نظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است