تاریخ انتشار: ۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴:۴۳
کد مطلب :2470
در رقابت‌های دوره پنجم، از هفت عضو شورای اول، چهار نفر؛ از هفت عضو شورای سوم، پنج نفر؛ و از هشت عضو شورای چهارم، شش نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

حبیب الله مهرابی

حضور حبیب‌الله مهرابی، رییس شورای شهر فعلی، در انتخابات پنجمین دوره شورا معادله‌ی  انتخابات را پیچیده‌تر کرد. دیروز دکتر فتحی، رییس شورای سوم ثبت نام کرده بود؛ و پنج روز پیش نیز علی‌اصغر حسنی، رییس شورای چهارم در دو سال اول حضورش در شورا. علاوه بر این نکته، حضور همزمان مهرابی با چهار نفر دیگر، یعنی دو عضو شورای فعلی، مهندس عبدالرضا هرمزی و مهوش شیبانی؛ یک عضو شورای سوم، عبدالعلی صلاحی؛ و یک فعال فرهنگی و رسانه‌ای، محمد خواجه‌پور؛ نیز به پیچیدگی مساله می‌افزاید. البته حبیب‌الله مهرابی درباره‌ی این حضور هم‌زمان می‌گوید: «این به معنای ائتلاف نیست. من به تمام سلایق سیاسی و ایده‌ها احترام می‌گذارم. شورا متعلق به کل مردم است و من برای تمام کسانی که ثبت نام کرده‌اند احترام قائل‌ام.»

حبیب‌الله مهرابی در دوره اول شورای شهر گراش نایب‌رییس بود. شورای دوم که تشکیل نشد، اما او در دوره‌ی سوم شورا نیز حضور نیافت. خودش در این‌‌باره می‌گوید: «شرایط طوری بود که دیدم نیازی به حضور بنده نیست، چون نیروهای قوی حضور داشتند.» اما در انتخابات دوره چهارم، او که به تازگی بازنشسته شده بود، تصمیم گرفت دوباره به رقابت وارد شود، و به عنوان نفر دوم بعد از علی‌اصغر حسنی انتخابات وارد شورا شد. او در ابتدای دوره چهارم شورا نیز نایب رییس بود. اما وقتی علی‌اصغر حسنی در راه نمایندگی مجلس دهم از شورا و ریاست آن استعفا داد، مهرابی به ریاست رسید و نایب‌رییسی را به هرمزی سپرد.

رییس شورای چهارم درباره‌ی عملکرد شورا می‌گوید: «ظرفیت شهر که بسیار بالاست و جای کار زیادی هست و مردم هم انتظارات زیاد و به‌حقی دارند. باید به این مردم خدمت شود، و ما هر چه تلاش کرده‌ایم یک درصد آن چیزی که حق مردم است را ادا نکرده‌ایم، با این که شب و روز هم تلاش کرده‌ایم.» او مثل همیشه بر همفکری و استفاده از خرد جمعی و بهره‌گیری از تمام سلایق تاکید می‌کند.

حبیب‌الله مهرابی فرزند تقی، متولد پانزدهم شهریور ۱۳۴۱ و دارای مدرک کارشناسی مدیریت است. او سی سال، از ۱۳۶۲ تا ۱۳۹۲ در آموزش و پرورش خدمت کرده است، و ۲۶ سال مستمرا در تمام مقاطع دبیرستان و راهنمایی و هنرستان مدیر بوده است. مسئولیت شورای حل اختلاف به مدت هفت سال و عضویت در کمیته ارتقای گراش از دیگر مواردی است که در کارنامه او دیده می‌شود. (پروفایل او در دوره گذشته)

رییس شورای چهارم به عنوان آخرین گلایه می‌گوید: بها دادن به خواسته‌های مردم وظیفه‌ی ماست، اما بهانه آوردن برای خدمت‌گذاری به مردم قابل قبول نیست. انتظار ما این بود که خیلی از بزرگان شهر که توانمندی و تجربه و سابقه داشتند، در خدمتگذاری به مردم بهانه نیاورند.»

 

مرتضی موغلی

موغلی دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی، و فارغ التحصیل رشته شیمی صنایع گاز است و اکنون کارمند شرکت ملی گاز ایران است. نام او را در سمت رییس هیات تنیس روی میز شهرستان گراش به عنوان یکی از فعال‌ترین ورزشی‌های گراش شنیده‌ایم. او رییس کمیته شهرستان‌های استان و با حفظ سمت، رییس کمیته ارزیابی و رنکینگ هیات تنیس روی میز فارس هم هست.

در کارنامه‌ی موغلی می‌توان فعالیت‌های فرهنگی را هم دید: او عضو هیات موسس و بازرس انجمن حفظ و معرفی آثار و بناهای تاریخی گراش (انجمن ایکوموس) است، و سابقه خبرنگاری ماهنامه عصر گراش در گذشته و مدیر مسئولی و سردبیری نشریه کیمیا لامرد در حال حاضر را نیز دارد. مرتضی فرزند عبدالعزیز و متولد یازدهم دیماه ۱۳۶۷ است.

«توازن امکانات شهری و رسیدگی به جد به محلات کمتر توسعه‌یافته» هدفی است که موغلی را برای شرکت در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر گراش ترغیب کرده است.

 

فوزیه ناصری

ناصری فرزند عباس متولد سوم آذرماه ۱۳۵۸ است. او خواهر کوچک‌تر محمد ناصری، عضو شورای شهر چهارم است. فوزیه ناصری اولین بار است که وارد رقابت‌های شورا می‌شود. او می‌گوید امیدوار است جامعه بانوان او را به نمایندگی انتخاب کنند. در جواب این که آیا برنامه‌ای برای بانوان دارد، می‌گوید: «من مشاور اولین فرماندار گراش، خواست‌خدایی، بودم و امور بانوان گراش را خودم راه‌اندازی کردم. از نزدیک با مشکلات بانوان در شهر و رستا آشنا هستم.» او از کارنامه‌اش در رسیدگی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در روستاها نیز صحبت می‌کند.

ناصری اکنون معاون پرورشی آموزشگاه شهید عالمی و مدیر آموزشگاه زبان پارس است. او از سال ۱۳۸۰ به آموزش و پرورش وارد شده است، و در چهار سال اول درس تاریخ را در مدارس گراش تدریس کرده است. سمت‌ها کارشناس فرهنگی و هنری و بعد هم آموزشی اداره آموزش و پرورش، و معاونت در مدارس کریمیان و عالمی نیز در کارنامه او دیده می‌شود. او عنوان معلم نمونه گراش را در سال ۱۳۹۴ کسب کرده است. ناصری مدال برنز کونگ‌فو در سطح استانی نیز دارد.

از ناصری یک کتاب تاریخی در سال ۱۳۹۴ منتشر شده است به نام «قیام‌ها و آشوب‌های زمان خلافت حضرت علی (ع) تا روی کار آمدن عباسیان»، و یک کتاب تاریخی دیگر هم در دست انتشار دارد. او مقالاتی نیز با همکاری دوستان تالیف و به کنفرانس‌های مختلف فرستاده است.

 

محمد ناصری

محمد ناصری فرزند عباس، صبح امروز سی‌ام اسفندماه در ساعات پایانی سال ۹۵ برای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر ثبت نام کرد. ناصری متولد ۲۲ اسفند ۱۳۴۴ در گراش است. او در حال حاضر مسئول کمیسیون آموزش شورای چهارم است.

ناصری شرکت در انتخابات شورای شهر را یک تکلیف دانست و گفت: «برای من شرکت در انتخابات یک تکلیف و بحث سرنوشت جامعه است و مردم باید حضور حداکثری در این انتخابات داشته باشند. با توجه به تخصص خودم دوست دارم اگر باز هم به شورای شهر راه پیدا کردم، در بحث آموزش فعالیت داشته باشم.»

 

محمد نام آور

محمد نام‌آور یک فرهنگی باسابقه است و دو سال از بازنشستگی‌اش از آموزش و پرورش می‌گذرد. او عضو شورای شهر گراش در دوره اول و سوم بوده است. او در شورای سوم در سال ۱۳۸۶ به عنوان شهردار گراش منصوب شد و ۱۵ ماه در این سمت باقی ماند. بعد از استعفایش از شهرداری گراش، دوباره به آموزش و پرورش برگشت.

نام‌آور دو بار عنوان معلم نمونه استانی و یک بار در سال ۸۶ معلم نمونه کشوری را کسب کرده است. او سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های منطقه را هم در کارنامه دارد، هر چند می‌گوید به علت کمبود وقت، ساعت‌های تدریس را کم کرده است. «الآن گاه‌گاهی به مغازه سنگ آنتیک پسرم که برای ادامه تحصیل رفته است، سر می‌زنم.» او فرزند جان‌علی، متولد ۷ شهریور ۱۳۴۳ است.

وقتی از نام‌آور می‌پرسیم به غیر از او و ابوالحسن فردوسی، فرد دیگری هم از طرف مسجد صاحب الزمان به انتخابات وارد می‌شود یا نه، می‌گوید: «واقعیتش این است که من از طرف مسجد نیامده‌ام و شخصی آمده‌ام. آن هم به اصرار خیلی‌ها، وگرنه قصد نداشتم.» او در مورد نقطه‌ی تمرکزش در ‌شورا نیز اظهار می‌کند: «شورا باید همه‌جانبه‌نگر باشد و بر اساس قانون به همه زوایایی که در حیطه اختیارش است وارد شود.»

 

عبدالرضا هرمزی

عبدالرضا هرمزی، نایب‌رییس و سخنگوی شورای شهر گراش در دوره چهارم و سخنگوی شورا  در دوره سوم، به همراه حبیب‌الله مهرابی، رییس شورای شهر چهارم؛ مهروش شیبانی، عضو شورای شهر چهارم؛ عبدالعلی صلاحی، عضو شورای شهر سوم؛ و محمد خواجه‌پور، چهره‌ی فرهنگی و رسانه‌ای؛ به فرمانداری آمد و برای نامزدی در انتخابات دوره‌ی پنجم شورا نیز ثبت نام کرد.

هرمزی دو دوره (دوره‌های سوم و چهارم) عضو شورای شهر بوده و در هر دو دوره سخنگوی شورا نیز بوده است. در دوره‌ی کنونی، یعنی دوره چهارم، او نایب رییس شورا است. او عضو کمیته ارتقای شهرستان گراش نیز بود. او در شورای شهرستان گراش نیز عضویت دارد. دو دوره‌ی قبل، او عضو شورای شهرستان و عضو شورای عالی استان بود. در این دوره نیز در سال آخر، به ریاست شورای شهرستان گراش رسیده است.

هرمزی با سابقه‌ی حدود ده سال حضور در شورا، اکنون باسابقه‌ترین عضو شورای شهر محسوب می‌شود. او درباره‌ی عملکرد شورای شهر در این دو دوره می‌گوید: «نمی‌شود کسی به خودش نمره بیست بدهد، چون جلوی سعی و تلاش بیشتر را می‌گیرد، اما سعی کرده‌ایم در هر زمینه‌ای که وارد شده‌ایم، به بهترین نحو کار کنیم.»

او دلیل حضورش را درخواست مردم ذکر می‌کند: «اینقدر مردم لطف داشتند که دیگر هیچ پاسخی نداشتم. گروه‌های مختلف اجتماعی از من خواستند در این دوره هم شرکت کنم، و خودم را ناچار دیدم که به دعوتشان پاسخ دهم.»

عبدالرضا هرمزی فرزند محمد، متولد اول فرودین ۱۳۵۶ است. او لیسانس و فوق لیسانس کامپیوتر گرایش نرم‌افزار دارد. می‌گوید در انجمن‌های مردم‌نهاد کم‌وبیش حضور داشته است، اما تمرکز اصلی فعالیتش در مجموعه هرمز بوده است که شامل آموزشگاه و فروشگاه کامپیوتر و زبانکده است. تدریس در حوزه و دانشگاه‌های منطقه نیز در کارنامه او دیده می‌شود. (پروفایل او در دوره گذشته)

 

جعفر یوسفی

جعفر یوسفی، عضو شورای شهر چهارم، برای انتخابات دوره پنجم شورای شهر گراش ثبت کرد. بدین ترتیب، با ثبت نام او در ساعات پایانی روز آخر ثبت نام، شش نفر از هفت عضو کنونی شورای چهارم به رقابت‌های شورای پنجم نیز وارد شدند. تنها دکتر لطافت همانطور که از قبل نیز گفته بود، در این دوره نامزد نشد.

ششم فروردین ۱۳۹۶ جعفر یوسفی برای ثبت نام به ستاد انتخابات فرمانداری مراجعه کرد. یوسفی دوره قبل جوان‌ترین نامزد انتخابات بود  و توانست به عنوان نفر هفتم به شورای شهر وارد شود. او فرزند نگهدار و متولد سیزدهم آبان‌ماه ۱۳۶۵ است

یوسفی لیسانس کامپیوتر دارد و مسئول نمایندگی شاتل در گراش است. او به نوعی ششمین کاندیدای جامعه ورزشی گراش نیز محسوب می‌شود، چون ریاست هیات تنیس خاکی را نیز بر عهده دارد؛ هرچند در گفتگو با خبرنگار هفت‌برکه، درباره حضورش در کنار پنج نامزد ورزشکار دیگر می‌گوید: «من به نام ورزش نیامده‌ام.»نظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است