تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸:۴۴
کد مطلب :2498
حجت الاسلام والمسلمين شاهچراغ در خطبه اول پس از توصيه به تقوا ، از حق و حقوق گوش و زبان انسان گفت كه رعايت اين دو در كنار هم باعث تكامل و تعالي انسان مي شود

به گزارش گراش نما: امام جمعه گراش در خطبه اول به تقويم تاريخ در هفته پيش رو اشاره كرد. ايشان 17 رجب شهادت حضرت احمدبن موسي ملقب به شاه چراغ و 25 رجب سالروز شهادت پدر بزرگوارشان حضرت امام موسي كاظم (ع) را به مردم گراش تسليت گفت و افزود از بركات حضرت موسي بن جعفر (ع) مي توان به حضور فرزندان بزرگوار ايشان در مشهد و قم و شيراز اشاره كرد.
سالهاي متمادي اين امام در زندان بوده است اما بايد از نگاه ايشان به زندان درس گرفت چرا كه از خداوند خواستار فرصت مناسبي براي عبادت و بندگي بودند كه اين امر محقق شد.

در خطبه دوم ابتدا از بركت صلوات و توصیه به صلوات بلند را داشتند كه اين بلند صلوات فرستادن باعث از بين رفتن نفاق و دورويي مي شود. سپس ایشان فوت پدر شهيد احمد مشتاقي را به خانواده ايشان تسليت گفت.

در ادامه از پايان مراسم اعتكاف و ايام البيض در سراسر كشور و علاقه جوانان به اين مراسم معنوي  گفت و اين مهم را از ارزشهاي انقلاب اسلامي دانست. ايشان از هيئت امناي 5 مسجد شهرستان گراش ، حوزه علميه و طلاب و همچنين از مديريت آموزش و پرورش به جهت برگزاري اين مراسم به نحو احسن، تشكر و قدرداني نمودند.

وی افزود: از انتخابات مهم پيش رو گفت و افزود از 22 فروردين ثبت نام كانديداي رياست جمهوري آغاز شده و 55 ميليون نفر واجد الشرايط براي راي دادن مي توانند به پاي صندوق ها بيايند و به نامزد اصلح خود راي دهند. اين حضور مي تواند پايه هاي نظام اسلامي را مستحكم كند.همانگونه كه مقام معظم رهبري فرمودند حتي اگر به نظام هم علاقه مند نيستيد براي پيشرفت كشور خود در انتخابات شركت كنيد.  امروز ما بايد رئيس جمهوري  را كه شاخصه اش به شاخصه هاي رهبر نزديك است را بايد انتخاب كنيم تا مايه بركت و افتخار باشد. ديدار مقام معظم رهبري با نظاميان ارشد كشور را داشتيم كه از توصيه هاي ايشان در اين جلسه ممنوعيت واردات كالاي خارجي بود چرا كه اين امر باعث عدم توليد در كشور ميشود و اين يعني بيكاري و نتيجه بيكاري هم شروع هر نوع ناهنجاري مي تواند باشد.

حجت الاسلام شاهچراغ در پايان از حمله موشكي آمريكا به سوريه گفت و خاطرنشان كرد يكي از اهداف آمريكا بركناري بشار اسد به جهت حضورش در محور مقاومت و تجزيه سوريه است. به همين جهت گروه داعش را راه اندازي كردند. اما بعد از گذشت حدود 6 سال نه تنها آمريكا به هدف خود نرسيده بلكه نتيجه بالعكس را برايشان داشته است. حالا آمريكا با يك حمله هوايي ميخواهد اقتدار خود را دوباره بدست بياورد.

 نظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است