تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴:۱۰
کد مطلب :2551
با گرم شدن شدید هوا و ظغیانی شدن آفت کنه گردآلود میوه خرما، مبارزه با این آفت در نخلستان‌های شهرستان گراش انجام می‌شود.

به گزارش گراش نما، به نقل روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گراش، با توجه به گرم شدن هوا و آغاز فعالیت کنه گردآلود روی میوه خرما، به منظور کاهش خسارت، مبارزه علیه این آفت در شهرستان انجام می‌گردد. رضا دلیر، مسئول باغبانی این مدیریت، گفت: «از ابتدای خردادماه، مبارزه با کنه گردآلود خرما در بیش از ۱۰۰۰ هکتار از نخلستان‌های این شهرستان آغاز گردید.» او توضیح داد در مبارزه شیمیایی، باید دقت شود علاوه بر خوشه‌ها (پنگ)، برگ‌ها و تنه درختان نیز سمپاشی شود تا نیاز به مراحل دوم و سوم سمپاشی نباشد.

دلیر در ادامه درباره مشخصات این سم‌پاشی گفت: «برای مبارزه با کنه گردآلود نخیلات، از سموم کنه‌کش استفاده می‌شود. با استفاده از ۷۵ دستگاه سمپاش، که توسط کارشناسان و مروجین مراکز سرویس کالیبره شده است، سمپاشی صورت می‌گیرد.»

مسئول باغبانی این شهرستان با بیان این مطلب افزود: «با وجود خشکسالی‌های اخیر و همچنین باغات دیم رها شده و ضعف عمومی درختان در اینگونه باغات و وزش بادهای گرم، این آفت طغیانی شده است و لزوم مبارزه شیمیایی با آن بیشتر احساس می‌شود.»

شایان ذکر است که شهرستان گراش با داشتن بیش از ۱۸۵ هزار اصله نخل‌ خرما در سطح ۱۴۲۰ هکتار، یکی از مناطق نخل‌خیز جنوب استان فارس است.

منبع: هفت برکهنظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است