تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۹:۱۳
کد مطلب :624
محمد ناصری عضو شورای شهر پیشنهادات جالبی را مطرح ساخته که کسبه و صاحبان مغازه ها در سطح شهر با بکاربستن آنها می توانند در کوتاه مدت تسریع کننده بهبود فضای کسب و کار درگراش باشند.

پایگاه خبری تحلیلی گراش نما:یکی از دغدغه های مهم شورای شهر گراش در دوره چهارم رونق بخشیدن پیش از پیش به اقتصاد گراش می باشد لذا تمرکز شورای چهارم بر جذب سرمایه گذاری و رونق اشتغال برای جوانان و در بحث کلان معرفی شهرستان گراش به عنوان مرکز تجاری جنوب فارس است که در این راستا شورا قدم های موثری نیز برداشته  و تا بحال بارها با سرمایه گذاران وارد جلسات مشورتی شده است اما علاوه بر این دست اقدامات، محمد ناصری عضو شورای شهر پیشنهادات جالبی را مطرح ساخته که کسبه و صاحبان مغازه ها در سطح شهر با بکاربستن آنها می توانند در کوتاه مدت تسریع کننده بهبود فضای کسب و کار درگراش باشند:

 

*تعامل هرچه بيشتر مالكان مراكز تجاري و مغازه ها با مستاجرين و مغازه داران جهت كاهش هرچه بيشتر ميزان مال الاجاره به صورت منطقي.

*درمسير خيابان اصلي و خيابان درمانگاه ، چندين مدرسه وجود دارد ، چنانچه قسمت جلو آن تبديل به واحدهاي تجاري گردد هم مشكل عرضه و تقاضا كمتر مي گردد و هم يك درآمد پايدار براي مدارس مربوط می شود. از فضای بیمارستان از سمت بلوار امام حسین(ع) و خیابان رازی نیز نیز می توان چنین استفاده ای کرد.

*افتتاح و راه اندازي سريعتر ساختمان هاي تجاري درحال ساخت.

  *روي آوردن به ساخت و ساز زمين هاي موجود و رونق بخشيدن هرچه بيشتردرقسمت هاي خلوت ترشهر نظير بلوارمعلم و بلوارسپاه ، اين كار باعث مي شود تا ازترافيك مركزشهرهم كاسته شود.

*ساخت مراكزتجاري و غرفه هاي ارزان قيمت توسط شهرداري يا بخش خصوصي مثلا زمين هاي كناربازارمركزي

*مغازه داران محترم نيز وسائل نقليه ي خود را اعم ازسواري و موتورسيكلت دريك جاي خلوت تر و پسله پارك كنند نه جلو مغازه هايشان.

*برگزاري سمينار؛ همايش و كارگاه هاي آموزشي تحت عنوان : مشتري مداري ، فرمول هاي موفقيت در كسب و كار و تجارت توسط مجمع امورصنفي

* بسیاری از اهالی شهرها و روستاهای اطراف صبح قبل از ساعت 7:30 برای خرید به گراش و یا شهرهای همجوار مراجعه می کنند اما اکثر فروشگاههای شهر، بسیار دیرتر از این ساعت کسب روزانه را آغاز می کنند مثل معروف می گوید«سحر خیز باش تا کامروا باشی». مغازه داران می توانند با شروع زودتر ساعت کاری به جذب مشتریان بیشتری اقدام کنند.

انتهای پیام/224224

 نظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است