تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۲:۲۴
کد مطلب :900
وب نویسان فعالی در سراسر استان فارس هستند که وبلاگ های آن ها از سطح بالایی برخوردار است.

وب نویسان فعالی در سراسر استان فارس هستند که وبلاگ های آن ها از سطح بالایی برخوردار است. محتواهای خواندنی این وبلاگ ها گرچه مشتری خاص خود را دارد اما به منظور معرفی هر چه بیشتر،شیـــرازه به صورت هفتگی گزیده بهترین های وبلاگی را در قالب «معجـــون وبلاگی» منتشر می نماید.

پایگاه خبری تحلیلی گراش نما نیز جهت مشاهده مخاطبان محترم آن را بازنشر می کند.

وبلاگ کار یعنی جهاد نوشت: بای به چه معناست؟

 

فابا

آیا میدانستید معنی(بای) که این روزها بعضی جوانان به اصطلاح تحصیل کرده و مترقی برای کلاس در محاوره های روزانه خود چه از طریق مسج=پیامک=اس ام اس و یا در زمان جدا شدن از همدیگه بجای خداحافظ/ خدانگهدار/ درپناه خدا به کار میبرند سر منشأش ازکجاست؟ و چه معنی دارد؟ و مفهومش چیست؟ بای یعنی درحفاظت پاپ باشی. نگوییدکه پاپ رهبر مسیحیان رو نمیشناسید. آیا رواست که یک ایرانی خداشناس و خداپرست درحفاظت پاپ باشه؟ خودتان قضاوت کنید (خداحافظ/ خدانگهدار)=خداوند حافظ و نگهدارتان باشد بهتر است؟ یا (بای)=درحفاظت پاپ باشید/ پاپ نگهدارتان باشد؟ لطفا منتشرکنید تا ایرانیان بدانند که دانسته یا ندانسته چه کلمه و جملاتی را اشتباهی در محاوره های روزانه خود بکار میبرند.

******

 

وبلاگ امر به معروف از گروه وبلاگ نویسان نسیم نوشت: مرد ها به تاراج میروند

فابا

 

 

در روزگاری که زنها در خیابان ساپورت میپوشند

لاک های شبرنگ میزنند …

و در روز و شب مثل چراغ ها برق میزنند

از دامن زن دیگر مردها به معراج نمی روند!!! بلکه به تاراج میروند

******

 

وبلاگدنیای پزشکینوشت: خواب ناکافی توانایی مغزرا برای یادگیری اطلاعات کاهش میدهد

خواب ناکافی ریتم طبیعی بدن را بر هم می زند و این باعث می شود توانایی مغز برای یادگیری اطلاعات تازه کاهش یابد. نتیجه تحقیق گسترده‌ای که در انگلیس بر روی ۱۱ هزار کودک انجام شده نشان می‌دهد کودکانی که دیر (بعد از ۹ شب) و در ساعت‌های متغیر می‌خوابند در خواندن و حساب کردن از بچه‌هایی که سر وقت و به اندازه کافی می‌خوابند عقب‌تر هستند. در این تحقیق پژوهشگران اطلاعاتی را درباره کودکان، سه، پنج و هفت ساله جمع آوری کردند تا متوجه شوند آیا یادگیری آنها ربطی به عادت خوابیدن آن‌ها دارد یا نه. این تحقیق نشان داد نامنظم بودن ساعت خواب در کودکان سه ساله بیشتر از سنین دیگر است و در هفت سالگی نیمی از کودکان سر وقت می خوابند، یعنی بین هفت و نیم تا هشت شب. علاوه بر این، تاثیر بدخوابی و کم‌خوابی در دختر بچه‌ها بیشتر از پسربچه ها است و به مرور زمان هم افزایش پیدا می کند. استاد دانشگاه کالج لندن که این پژوهش زیر نظر او انجام شده، بی نظمی در خواب نشانه آشفتگی زندگی خانواده است و به نظر می‌رسد که تاثیر منفی در رشد مهارت‌های شناختی کودکان بیشتر محصول این بی‌نظمی در زندگی خانواده است تا اختلال خواب. به گفته محققان، کودکان خانواده های محروم یا دچار مشکلات خانوادگی بیشتر مبتلا به بی‌نظمی در خواب شب هستند. در این خانواده‌ها والدین کمتر ممکن است قبل از خواب برای کودکانشان کتاب بخوانند؛ این کودکان بیشتر تلویزیون نگاه می کنند و معمولا پای تلویزیون می‌خوابند. به گفته پروفسور ساکر، نتیجه تحقیق نشان می دهد که عادت دادن بچه‌ها به خواب مناسب از ابتدای کودکی بهترین گزینه است، اما هیچوقت برای شروع دیر نیست. پژوهشگران می‌گویند هیچ نشانه‌ای از اینکه خوابیدن زودتر از هفت و نیم شب در توانایی مغز کودکان تاثیر مثبت بگذارد، وجود ندارد. دکتر رابرت اسکات-جاپ استاد کالج سلطنتی بیماری‌ها و سلامت کودکان، درباره این تحقیق می‌گوید: در نگاه اول به نظر می‌رسد که خواب کمتر باعث کم شدن هوش کودکان می‌شود. اما عوامل اجتماعی و زیستی که در رشد مغز کودکان تاثیر می گذارند ارتباطی بسیار پیچیده با یکدیگر دارند؛ با این حال به نظر من، تمام کودکان برای اینکه بهترین عملکرد را در مدرسه داشته باشند، صرف نظر از زمینه خانوادگی، باید شبها خوب بخوابند. به گفته متخصصان حدود ده ساعت خواب شبانه برای کودکان زیر هفت سال ضروری است.

******

وبلاگ سحاب نوشت: پسر ماهواره ای

مسلمانان مرا وقتی پسر بود/که با وی گفتمی گر دردسر بود

ز بیماری چو می افتادم از پا / به درمانش امیدم را ثمر بود

ز مدرسه ز خانه صحبت او/ برایم روز دیگر تازه تر بود

خریدم از برایش ماهواره / گمانم مستحق این اثر بود

ببوسید او کتاب و دفتر و درس/  چنان دیدم که او هم در خطر بود

تماشای زیاد رقص و آواز / هماره کار او شب تا سحر بود

بپوشیدش لباس رنگ وارنگ / که زلفش هد هد کاکل به سر بود

به تقلید از فرنگی های بی دین/  به دنبال قر و رقص کمر بود

زمن ضایع شد امنیت به خانه چو/  او را زین منش شوقی دگر بود

شدم نادم ز کار خود چه سازم؟/  ندانستم پسر را این شرر بود

خبر دادم به مامورین شهری / برند آنتن چو من را دردسر بود

چه حاصل بردن آنتن زخانه/  مرا دیگر پسر نی آن پسر بود

خورم حسرت به روزی کز محبت/ پسر جانم مرا چون تاج سر بود

 

 نظرات بینندگان

پربیننده ترین

نام
ایمیل شمــا
نظــــر

آرشیو

گزارش/گفتگو

مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است
قائم مقام دانشکده علوم پزشکی گراش :
مرکز سرطان شناسی گراش درکشور حائزاهمیت است